2025. júl. 12.
A legjobb használt családi autó 2025-ben: a teljes útmutató (2, 3 és 5 millióért)
Sziasztok! Keszler Bertalan vagyok, és valószínűleg már találkoztunk valahol az online térben, TikTokon, YouTube-on, de lehet, hogy Facebookon. Nap mint nap azon dolgozom, hogy érthető, gyakorlatias és könnyen emészthető tanácsokkal lássalak el Titeket és segítsek nektek eligazodni a használt autók bonyolult világában.
Ebben az útmutatóban a legjobb használt családi autókról gyűjtöttem össze minden hasznos információt. A tökéletes családi autó megtalálása óriási kihívás, hiszen nem csak egy járművet vásárolsz. Ez egy olyan döntés, ami a család minden tagjának kényelmét, biztonságát és a mindennapi logisztikát is alapjaiban határozza meg. Elfér majd a babakocsi? Kényelmes lesz a nagymamának a hátsó ülés? Bírni fogja az autó a horvátországi nyaralást, ha csurig telepakoljuk? Ezek mind olyan kérdések, amelyek komoly fejtörést okozhatnak.
Miért írtam ezt az útmutatót?
Látva a hatalmas érdeklődést a videós tartalmaim iránt – a 130 ezer fős TikTok közösségemtől kezdve a 60 ezres YouTube feliratkozói táborig – úgy döntöttem, itt az ideje, hogy részletesebb, olvasható formában is összefoglaljam a legfontosabb tudnivalókat a legjobb használt családi autókról. Célom, hogy ez a cikk egyfajta mankó legyen a kezedben, egy megbízható forrás, ami segít meghozni a legjobb döntést, amikor felmerül a „milyen használt családi autót vegyek” kérdés. Ebben a cikkben nem csak modelleket fogok ajánlani, hanem egy gondolkodásmódot is szeretnék átadni, amivel magabiztosan vághatsz neki a vásárlásnak.
Milyen kérdésekre válaszolok a cikkben?
Mik a jó családi autó legfontosabb ismérvei?
Segítek meghatározni, milyen szempontokat kell mindenképp figyelembe venned, amikor vásárolni mész.
Milyen autót vegyek? Milyen árban?
Összegyűjtöttem a legjobb modelleket 1,5 millió forint alatt, a legjobb családi használt autókat 2-3 millióért, 4-5 millióért, és mutatok pár opciót 10 millió forintig.
Vörös zóna, avagy mire kell figyelnem?
Bemutatom azokat a modelleket és motorokat, amiket jobb, ha messziről elkerülsz, hogy megkíméld magad a későbbi vagyonokba kerülő fejfájástól.
Miről érdemes tudnom?
Olyan trükköket és jogi tudnivalókat osztok meg, amelyekkel megvédheted magad a rejtett hibáktól és a tisztességtelen eladóktól
Olvass tovább, és garantálom, hogy a cikk végére pontosan tudni fogod, milyen családi autót vegyél!
II. Mitől „jó" egy használt családi autó? Alapvető szempontok a családod számára
Mielőtt konkrét márkákról és modellekről beszélnénk, fektessük le az alapokat. Hiába tetszik egy autó formája vagy színe, ha a mindennapokban nem szolgálja a család igényeit. Mutatom pontról pontra, hogy mik a legfontosabb szempontok, amelyek meghatározzák majd, hogy milyen családi autót vegyél.
Tér & Kényelem: hely mindenkinek és mindennek
Tágas belső tér:
Ez a legnyilvánvalóbb és a legfontosabb szempont. Az autónak elegendő teret kell biztosítania, hogy mindenki kényelmesen elférjen, akár a mindennapi ovijáratról, akár egy többórás autópályás utazásról van szó. Ne csak magadnak mérd le a helyet, ültesd be a gyerekeket, tedd be a gyerekülést, próbáljátok ki mindannyian az autót!
Állítható és kényelmes ülések:
A hosszú utakon aranyat érnek a kényelmes, jó oldaltartású ülések. Figyelj a megfelelő láb- és fejtérre a hátsó sorban is. A variálhatóság kulcsfontosságú!
Rugalmas belső kialakítás:
A legjobb családi autók igazi átalakulóművészek. Keress olyan modelleket, ahol a hátsó ülések síkba dönthetők, ezzel óriásira növelve a csomagtartót. Egyes egyterűekben (MPV) az ülések akár egyenként is kivehetők, így egy kisebb furgon rakterével vetekedő helyet kapsz.
Biztonság mindenekelőtt: a legféltettebb kincseid védelme
Modern biztonsági funkciók:
Az ABS (blokkolásgátló) és az ESP (menetstabilizátor) ma már alapkövetelmények, ahogy a légzsákok (vezető-, utasoldali, függöny- és oldallégzsákok) megléte is.
ISOFIX rendszer:
Ez elengedhetetlen, ha kisgyerekkel utazol! Az ISOFIX csatlakozási pontok lehetővé teszik a gyerekülés stabil és biztonságos rögzítését közvetlenül az autó karosszériájához.
Oldallégzsákok és gyermekzárak:
Az oldallégzsákok plusz védelmet nyújtanak egy oldalirányú ütközésnél, a gyermekzár pedig megakadályozza, hogy a kicsik véletlenül kinyissák az ajtót vagy az ablakot menet közben.
Vezetéstámogató rendszerek:
Egyre több használt autóban is elérhetők olyan extrák, mint az ütközésre figyelmeztető rendszer, a sávelhagyás-jelző vagy az adaptív tempomat. Ezek nem csak kényelmesebbé

Tárolókapacitás és praktikum: a pakolás mesterei
Egy családnál mindig van mit pakolni. A jó családi autó pedig ezt is megkönnyíti.
Nagy csomagtér:
Mérd literben, de a legjobb, ha a gyakorlatban is megnézed. Elfér a babakocsi? Be tudod tenni a hétvégi bevásárlást? A kombik és egyterűek itt verhetetlenek.
Rugalmasság:
Ahogy korábban említettem, a 7 üléses modellek nagy előnye, hogy ha épp nincs szükség a harmadik üléssorra, hatalmas csomagteret kapsz cserébe.
Kényelmes tárolórekeszek:
Pohártartók, palacktartók az ajtókban, rekeszek az ülések alatt vagy a padlóban egyszerű és apró praktikus megoldások, amelyek igazán élhetővé teszik az autót a mindennapokban.
Gazdaságosság és megbízhatóság: a pénztárca és a nyugalom őrei
Üzemanyag-fogyasztás és fenntartási költségek:
Nézz utána a kiszemelt modell valós fogyasztásának (pl. a spritmonitor.de oldalon) és az általános alkatrészáraknak. Egy alacsony fogyasztású dízel sokat spórolhat neked a hosszú utakon, de a megbízhatóság még ennél is fontosabb.
Megbízhatóság:
Válassz olyan típust, ami híres a megbízhatóságáról. Olvass népítéleteket, teszteket, és kérdezz meg szakértőket is. Egy váratlan, drága javítás többe kerülhet, mint amit a fogyasztáson megspóroltál.
Fontos tanács:
Jegyezd meg, hogy a gazdaságos motor jó, de a megbízható motor jobb! A kettő együtt pedig a főnyeremény. Mindig a megbízhatóságot helyezd előrébb a rangsorban, mert a lelki békéd többet ér bármennyi megspórolt deciliternél.
III. Okos vásárlási tippek a használtautó-piacon
Megvannak a szempontok, talán már a kiszemelt típus is körvonalazódik a fejedben, de csak most jön a neheze: megtalálni a megfelelő autót és lepapírozni az üzletet. Ebben a fejezetben olyan gyakorlati tanácsokat adok, amelyekkel minimalizálhatod a kockázatot és biztos lehetsz a döntésedben.
Vásárolj megbízható kereskedésből!
Bár a magánszemélytől való vásárlás olcsóbbnak tűnhet, egy jó hírű kereskedés rengeteg terhet levehet a válladról. Viszont itt is érdemes figyelni néhány dologra:
Szakértői segítség:
Egy jó kereskedő ismeri az árut. Kérdezz rá az adott modell előnyeire, hátrányaira, típushibáira. A hozzáértő és segítőkész válaszok már jót jelentenek.
Teljes körű tájékoztatás:
Egy megbízható eladó nem titkolózik. Kérd el az autó szervízkönyvét, a korábbi javításokról szóló számlákat és a járműszolgáltatási platform (JSZP) által lekérdezett előéletet. Minden sérülésről és javításról tájékoztatniuk kell téged!
Próbavezetés lehetősége:
Soha, de soha ne vegyél autót próbaút nélkül! Ez az egyetlen módja annak, hogy a saját füleddel és szemeddel győződj meg az autó állapotáról, és érezd, hogy „egyben van-e", mielőtt megvásárolod.
Garancia és utólagos szolgáltatások:
Kérdezz rá a szavatossági feltételekre! A jogszabályok kötelezik a kereskedőket, de nem mindegy, milyen extra garanciát vagy szolgáltatást (pl. kedvezményes szervíz, segélyszolgálat) kínálnak mellé.
Az olajfogyasztás csapdája: erre figyelj!
Erről a témáról kevesen beszélnek, pedig a legkellemetlenebb meglepetéseket okozhatja. Ez a túlzott olajfogyasztás, ami a motor kopásának legfőbb jele.

A rejtett probléma:
A túlzott olajfogyasztást egy átlagos állapotfelmérés során szinte lehetetlen kimutatni. Miért? Mert a probléma csak több ezer kilométer megtétele után válik nyilvánvalóvá. Az autó nem füstöl kéken, a motor hangja is lehet normális, a hibakódolvasó sem mutat semmit. Még egy 1 liter/1000 km-es olajfogyasztás sem hagy feltétlenül látható nyomot egy rövid teszt során.
Miről árulkodik? A motor kopásáról:
A magas olajfogyasztás egyértelműen a motor belső kopására (dugattyúgyűrűk, hengerfal stb.) utal. Ennek javítása pedig az egyik legdrágább művelet, és gyakran a motor teljes felújítását vagy cseréjét jelenti
Az eladó felelőssége (objektív felelősség):
Itt jön a lényeg! Ha egy jelentős rejtett hiba derül ki a vásárlás után (például egy 3,5 millióért vett autónál egy 2,5 milliós motorjavítási költség), az eladót (legyen az kereskedő vagy magánszemély) úgynevezett objektív felelősség terheli. Ez azt jelenti, hogy akkor is felelős, ha ő maga sem tudott a hibáról!
Elállás a szerződéstől:
Ha a javítási költség aránytalanul magas az autó vételárához képest, a legjobb megoldás a szerződéstől való elállás lehet. Ez azt jelenti, hogy visszaadod az autót, és visszakapod a teljes vételárat.
Jogi lépések:
Készülj fel rá, hogy az eladó nem mindig lesz ebben partner. Megpróbálhatja húzni az időt, vagy tagadni a felelősségét. Ilyenkor ne várj, hanem azonnal keress fel egy erre szakosodott ügyvédet! Az idő itt neked dolgozik, de csak ha lépsz.
Ez a tudás a legerősebb fegyvered a piacon. Ne hagyd, hogy egy rejtett hiba miatt rémálommá váljon az autóvásárlás!
IV. Top használt családi autó ajánlásaim költségvetés szerint
Családi autók olcsón: megbízható opciók 1,5 millió forint alatt
A legjobb családi használt autók 1,5 millió alatt nem a legszebbek, de annál jobb állapotúak kell, hogy legyenek! Ebben az ársávban a legfontosabb a józan ész és a kompromisszumkészség.
Citroën C4 Picasso 1.6 Dízel (2008):
A franciás kényelem és praktikum mintapéldánya. Egyedülálló panoráma szélvédője van, és a belső tere tele van okos tárolórekeszekkel. Az 1.6 HDI motor egy jól bevált, takarékos darab, de ennél a modellnél a futómű állapotára és az elektronikára figyelj oda jobban!
Renault Grand Scénic Privilege:
A Picasso nagy riválisa. Hét ülése van, amelyek egyenként variálhatók, a felszereltsége pedig a maga korában (pl. tempomat, xenon) kiemelkedő volt. A dízelmotorjai takarékosak, de itt az elektronika lehet a gyenge pont.
Opel Zafira 1.8 Benzines:
Ez az autó egy igazi német igásló. A Zafira "Flex7" ülésrendszere zseniális, mert a harmadik sort a padlóba lehet hajtani. Az 1.8-as szívóbenzin motor a világból kimegy, de cserébe ne várj tőle 7 literes fogyasztást. Városi használatra, rövidebb utakra jobb választás lehet, mint egy koros dízel.
Dacia Logan 1.5 DCI:
A „no-frills", azaz sallangmentes családi autó. Ha a cél a fillérekből való fenntartás és a hatalmas csomagtér, a Logan kombi (MCV) verhetetlen. Az 1.5 dCi motor legendásan keveset fogyaszt. 10 évnél idősebb példányt viszont csak nagyon alapos átvizsgálás után vegyél meg!
Mazda 6 (1.8 és 2.0 benzinmotorral):
Egy megbízható japán kombi, sportosabb karakterrel. A benzinmotorjai elnyűhetetlenek. De van egy nagy ellensége: a rozsda. Az ajtók alját, a küszöböket és a sárvédőíveket kötelező alaposan átnézni! Magasabb futásnál a kettőstömegű lendkerék állapotára is kérdezz rá!
BMW E46 3-as Touring (főleg a 320d):
Igen, egy prémium autó is lehet jó vétel olcsón. Elképesztően masszív a kasztnija, az anyagai pedig tartósak. A 150 lóerős dízelmotor jól mozgatja, és takarékos is. Gyenge pontja viszont, hogy a motor előtt lévő hűtőradiátor sérülékeny a felverődő kavicsokkal szemben, a cseréje pedig drága mulatság.
Titkos Tipp: Volvo V40 (első generáció):
Sokan nem tudják, de ez az autó a Mitsubishi Carisma alapjaira épült. A benzines motorok a Mitsubishitől, a dízelek a Renault-tól származnak. Árához képest fantasztikus felszereltséget, remek futóművet és svéd biztonságot kapsz. Az idősebb daraboknál az elektronika viszont rakoncátlankodhat.
A Különc: Fiat Multipla:
Tudom, tudom... a kinézete megosztó. De aki ült már benne, az tudja, hogy egy zseni. Kívülről nem nagy, de belül 3+3 üléses elrendezésével, a hatalmas üvegfelületek miatti kilátással és a 6 liter alatti fogyasztásával egy hihetetlenül praktikus családi autó.

Használt családi autók 2 és 3 millió forint között
A legjobb használt családi autó 3 millióért vagy alatta már fiatalabb, jobban felszerelt és megbízhatóbb autókat jelent. Ez a legnépszerűbb kategória a használtautó-piacon, nem véletlenül.
Volkswagen Touran / Sharan / Caddy:
A német megbízhatóság szentháromsága. A Touran egy kompakt, de tágas egyterű (2007 utáni, kézi váltós modellnél érdeklődj a vezérműlánc állapotáról). A Sharan egy hatalmas utazóautó, 70 literes tankjával és a takarékos 2 literes dízelével 1000 km-t is elmegy egy tankolással.
Ford S-Max:
A sportos családapák autója. Dinamikusabb, mint egy C4 Picasso, gyakran hasonló áron, de akár 30 lóerővel erősebb motorral. Remek a futóműve, élmény vezetni.
Skoda Octavia Kombi 1.9 Dízel (2009):
A használtpiac egyik legkeresettebb autója. A „jó öreg" 1.9-es adagolófúvókás dízelmotorja legendásan strapabíró. Létezik belőle 4x4-es verzió is, amivel a téli utak sem jelentenek akadályt.
Opel Astra J Sport Tourer 1.7 Dízel:
Egy nagyon korrekt választás. Ebben az árban már találhatsz keveset futott példányokat. A motorjára kevés a panasz, 5 csillagos töréstesztet kapott, tágas, és gyakori benne a tempomat.
SUV ajánlások a 2-3 millió forintos ársávban
Nissan Qashqai (első generáció, 2013-ig):
A kategória megteremtője. A 2 literes dízelmotorja alapvetően megbízható, de 200.000 km felett az injektorok problémásak lehetnek. Kapcsolható 4x4-es verzió is elérhető.
Mitsubishi Outlander:
Igazi multifunkciós jármű. Kapcsolható összkerékhajtás, 7 üléses kivitel, és a kategóriában ritka elektromos differenciálzár is van benne.
Land Rover Freelander:
A 2.2 literes dízelmotorjával „elvisz bárhová". Kényelmes, terepen is megállja a helyét, és olyan extrák vannak benne, mint az összkerékhajtás, tempomat és fűthető tükrök.

„Felsőbb kategória": használt családi autók 4-5 millió forintig
Ezért az árért már modern, biztonságos, és gazdag felszereltségű autókból válogathatsz, amelyek még hosszú évekig hű társaid lesznek. Ezek a legjobb családi használt autók 5 millióig:
Citroën C4 (2014-es modell):
Árához képest elképesztően jól felszerelt autó, mert tolatókamera, tempomat, hűthető kesztyűtartó is található benne. Ledöntött ülésekkel közel 2 köbméteres a raktere. Fontos infó viszont, hogy a dízel verziót ne vedd meg rövid, városi utakra! És csak leinformálható, rendszeresen szervizelt előélettel vásárold meg!
Kia Ceed és Hyundai i30 (1.4 és 1.6 dízelek):
A koreai megbízhatóság mintaképei, kombi (SW) vagy ferdehátú kivitelben. Ezek a motorok láncosak és megbízhatók. 4.4 millió körül már találhatsz fűthető kormányos, jól felszerelt darabokat is.
Skoda Octavia 1.6 Dízel:
Nem véletlenül a cégek és a családok kedvence. Megbízható, kényelmes, és az összeszerelési minősége a német prémium márkákat idézi. 5 millió alatt már nagyon gazdagon felszerelt, megkímélt darabokat lehet találni.
Prémium és újabb opciók: használt családi autók 10 millió forintig
Ha a keret engedi, akkor ebben az ársávban már a kényelem, a technológia és a legújabb biztonsági extrák is elérhetővé válnak.
Új Citroën C4:
Bár ez már az új autók határa, de muszáj megemlíteni. 9 millió forint felett indul, és az „Advanced Comfort" futóművének köszönhetően elképesztően kényelmes. Széles a motorválaszték is, hiszen benzines, dízel, sőt, plug-in hibrid is van belőle.
BMW 5-ös Kombi (2017-től, G31):
A tökéletes kompromisszum a sportosság és a családi kényelem között. 10 millió alatt már elérhető a 190 lóerős dízel változat, olyan extrákkal, mint az önálló sávtartás, intelligens tempomat, lézer LED lámpák és persze egy hatalmas csomagtér.
Volvo XC60 SUV:
Egy okos választás a 150 lóerős dízelmotorral. Első osztályú minőségérzet, kiváló helykínálat, és minden létező biztonsági felszerelés már az alapárban benne van. A Volvo a biztonság szinonimája.
V: Modellek és motorok, amiket kezelj óvatosan (vagy messziről kerülj el!)
A használtautó-piacon vannak olyan konstrukciók, amelyek hírhedtek a megbízhatatlanságukról. Ezeket nem babonából, hanem keserű tapasztalatok ezrei alapján érdemes elkerülni.
Mi a probléma a THP Motorral?
Extrém olajfogyasztás:
Nem ritka az 1 liter / 1000 km-es olajfogyasztás, ami a motor súlyos, belső kopásának egyértelmű jele.
Üzemanyag-befecskendező rendszer hibái:
Gyakoriak a gondok az injektorokkal.
Szelepkokszosodás:
A közvetlen befecskendezéses benzinmotorok átka. A szelepekre ráégő korom rontja a motor hatásfokát és hibás működéshez vezet.
Vezérműlánc gondok:
A lánc megnyúlása, a feszítőpatron hibája szintén visszatérő probléma.
Költséges javítások:
Ezen hibák orvoslása hihetetlenül drága lehet. Egy teljes körű felújítás könnyedén elérheti a 2-2,5 millió forintot, ami egy 3-4 milliós autónál gazdasági totálkárt jelent.
Félrediagnosztizálás:
A legrosszabb, hogy a „tüneteket” (erőtlenség, egyenetlen járás) gyakran gyújtáshibaként diagnosztizálják, miközben a valódi ok a rossz keverékképzés vagy a kompresszióhiány.
Környezetvédelmi szempont:
Kevesen tudják, de ezek a korai direkt befecskendezéses benzinesek részecskeszűrő nélkül annyi kormot bocsáthatnak ki, mint egy dízel autó.
Az én tanácsom: A hatalmas kockázat és a milliós potenciális költségek miatt határozottan azt javaslom, hogy kerüld el a THP motoros autókat a használtpiacon! Ha mindenképp egy C4 Picassót szeretnél ebből a korszakból, a sokkal megbízhatóbb 1.6 HDI dízelmotoros modellt válaszd!
Egyéb motorral kapcsolatos figyelmeztetések
Renault Scénic III 1.2 TCe:
Bár maga a Scénic III egy alapvetően megbízható és praktikus autó, a Nissan-nal közös fejlesztésű 1.2 TCe turbós benzinmotoros változatát inkább kerüld el. Rengeteg sokkal jobb alternatíva létezik, felesleges kockáztatni.
Dízelmotorok rövid utakra:
Ez egy általános szabály. A modern dízelek (részecskeszűrővel, DPF/FAP) imádják a hosszú, autópályás utakat. A folyamatos rövid, városi használat során a részecskeszűrő nem tud regenerálódni (kitisztulni), ami eltömődéshez és drága javításhoz vezet. Ha 90%-ban városban autózol, válassz inkább egy szívóbenzinest!
V: Általános használt autó buktatók
Bármilyen autót nézel, ezekre a jelekre különösen figyelj, amikor használt autót vásárolsz!
Az eladó magatartása:
Légy gyanakvó, ha az eladó azt állítja, hogy a te szerelőd „hülye", ha tagadja a nyilvánvaló hibákat, vagy ha húzza az időt a problémák megoldásával. Autóvásárláskor az emberi magatartás is intő jel lehet!
Rozsda és korrózió:
Nézz be a szőnyegek alá, vizsgáld meg az ajtók alját, a küszöböket, a sárvédőíveket. A francia autók általános korrózióvédelme jó, de az alvázon megülő sár rendszeres alvázmosás nélkül gyors rohadáshoz vezethet.
Futómű gyengeségek:
A magyar utakat a legtöbb futómű megsínyli. Különösen a nehezebb, nagy karosszériájú francia egyterűek (pl. C4 Picasso) futóműalkatrészei (gömbfejek, lengéscsillapítók, szilentek) kophatnak gyorsan.
Szakszerűtlen javítások:
Keresd a „sufnituning" jeleit! Sziloplaszttal odaragasztott porvédő? Gyorskötözővel rögzített hővédő lemez? Ezek mind intő jelek.
Fékek állapota:
Mindig ellenőrizd a fékbetéteket és tárcsákat. A hátsó fékek cseréje gyakran elmarad, pedig ugyanolyan fontos, mint az elsőké.
VI. Így vágj neki magabiztosan a használt autó vásárlásnak
A jó döntéshez idő és alaposság szükséges. Az alábbi ellenőrző listát azért hoztam létre, hogy semmiről ne feledkezz meg a folyamat végén.
Szakértői átvizsgálás:
Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni. Mielőtt aláírnád a szerződést, vidd el az autót egy független, általad megbízott autószerelőhöz egy teljes körű állapotfelmérésre. Ez a pár tízezer forintos kiadás menthet meg egy milliós ráfizetéstől. Ez a Te biztosításod!
Részletes szervíztörténet:
Ragaszkodj a vezetett szervízkönyvhöz és a korábbi javításokról, karbantartásokról szóló számlákhoz. A rendszeres, időben elvégzett olajcsere a gondos tulajdonos legfőbb ismérve.
Ismerd a jogaidat:
Ne feledd, amit a rejtett hibákról tanultál! Tudatosítsd magadban, hogy az eladónak objektív felelőssége van a jelentős, nem várt problémákért. Ez a tudat magabiztosságot ad a tárgyalásnál, és végső esetben jogalapot a szerződéstől való elállásra is.
Ne siess:
A használtautó-piac tele van lehetőségekkel. Ha egy autóval kapcsolatban rossz megérzésed van, vagy az eladó siettetni próbál, egyszerűen sétálj odébb. Holnap is lesz egy új nap, és egy új hirdetés is. A türelem itt pénzt és nyugalmat eredményez.
Gondolkodj alternatív járműtípusokban:
Ha nem ragaszkodsz mindenáron a klasszikus egyterű (MPV) formához, nézz körül más kategóriákban is! Egy tágas kombi, egy praktikus dobozos autó (mint a Caddy), vagy akár egy megbízható hibrid (pl. Toyota Prius+, Kia Carens, Toyota Verso) is kiváló családi autó lehet, az utóbbiak ráadásul legendás megbízhatóságukkal és alacsony fogyasztásukkal hódítanak.

VII. Mindent összefoglalva
Eljutottunk az útmutató végére. Remélem, hogy ez a sok információ nemcsak segített eligazodni, de egyfajta magabiztosságot is adott a nagy döntéshez. A legfontosabb tanulság, hogy a jó családi autó kiválasztásánál a biztonságnak, a praktikumnak és a hosszú távú megbízhatóságnak mindig meg kell előznie a puszta vételárat vagy a csillogó külsőt.
Az én küldetésem továbbra is az, hogy közérthető, őszinte és gyakorlatias tudással lássalak el, hogy a lehető legjobb döntéseket hozd meg a használtautó-piacon. Hiszem, hogy egy felkészült vásárló a legjobb vásárló.
Most pedig Te jössz!
Írd meg kommentben a tapasztalataidat! Volt már dolgod THP motorral? Milyen családi autót használsz, és mik a tapasztalataid vele? Kíváncsi vagyok a véleményedre, és ezzel is segítjük egymást a tudásunkkal!
Legyél naprakész és egy lépéssel a piac előtt! Iratkozz fel hírlevelemre, és értesülj az elsők között a legfrissebb tippekről, hírekről és újdonságokról
Érdekel az útmutató csomag!